środa, 27 kwietnia 2016

Pajęczyca o poranku...

Co tu wiele opowiadać..? Sami Państwo zobaczcie!


Klaczka. Brzydka oczywiście jak ostatnie nieszczęście, no feee..:

To tak, oczywiście, a propos przesądów. No ale jak tu nie wierzyć w przesądy..? Wystarczy wyjść z praniem z domu - a natychmiast pada deszcz. W każdym razie, dzisiaj tak się stało. To już wolę nie kusić Licha..!

Jeszcze trochę tego małego brzydactwa:

Reszta stada - no cóż, zachowuje się jak jedna wielka rodzina. Ciotki, co prawda, zszokowane:


ale przecież troskliwie tworzą kordon wokół położnicy i jej córeczki:


na zewnątrz zaś czuwa jeszcze bardziej zszokowany, zdezorientowany, a chwilami nawet przerażony, ale tym niemniej (tak mu przynajmniej mówimy, żeby się czuł...) dumny młody ojciec:


Pogoda nie najlepsza, bo od rana, z niewielkimi przerwami, albo siąpi, albo wręcz leje i nie jest zbyt ciepło. Kilka razy rozcieraliśmy Małą słomą. W końcu udało się ją zaholować pod wiatę (urodziła się oczywiście na padoku). No ale co zrobić?  Grunt, że wszystko, jak na razie, poszło (tfu, tfu, tfu..!) dobrze.

7 komentarzy:

 1. oto upadek. tak bardzo zapuściłeś blogusia, że dwa dni po narodzinach pająka wiszą całe dwa tłuste komentki ;)

  GRATULACJE!!!!

  PS. ale o co chodzi z "brzydactwem"? młode są bajecznie piękne.

  Pozdrawiam
  J.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To taki przesąd. Że jak się pochwali, to zaraz "złe oko" spojrzy i nic z tego nie będzie. Dlatego chwalić nie należy - owszem: ganić ile wlezie..!

   Ludzi to zresztą też dotyczy. Dynastyczne imiona Piastów to przecież Bolesław (w wieku XIX rozumiano to jako "ten, kogo boli sława" - więc: nieśmiałek jakiś..! Prawdopodobnie jest to rozumienie błędne, ale takie też coś mówi o ludziach...) i Mieszko (czego już Długosz nie rozumiał i przerabiał na "Mieczysława" - Dyabli zresztą wiedzą, od czego ów "Mieszko", ale wygląda jakoś tak umniejszająco...). Temudżyn, czyli późniejszy Czyngis - chan jest z tej samej parafii, można sobie wygooglać.

   Zapuściłem, bo nie mam czasu. I będę go miał jeszcze mniej. Ale dwa czy trzy komentarze pod "pozytywnym" postem to akurat norma. Rzadko kiedy było lepiej. Co innego, gdybym kogoś spostponował, albo obwieścił czyjąś śmierć. To TEŻ wiele mówi o ludziach...

   Usuń
 2. wierzę, że mój niezawistny i szczery zachwyt spuści wpierdziel każdemu "złemu oku". no lubię chwalić i kto mi zabroni.
  pfff, tłumaczenie, bloguś zapuszczony, post narodzeniowy gruba rzecz, nie jeno pozytywny.

  ja poczekam, rozumiem, że życie, kibicuję i takie tam. co nie zmienia faktu, że tu straszy.

  J.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bolej o najmędrszy z mądrych oznaczało " niech". We związku z tym TO imię nadane na postrzyżynach oznaczało - niech sława zawsze z nim będzie, itd.
  Do dziś pozostało w niektórych rejonach " bolej tam" czyli " a niech tam lub współcześnie - wszystko jedno.
  Imiona urodzeniowe mające zniechęcać złe od dzieci to np Nielub, Niechciej.

  Wiedza o korzeniach pl mierną z minusem!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może, choć od domysłów i zabytków folklorystycznych ważniejsze jest pokrewieństwo z rosyjskim болъще. Co zresztą nie ma żadnego znaczenia dla omawianego tematu.

   Czy ja już aby Szanowanej Komentatorki nie wyganiałem w cholere..? A sio..!

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...