czwartek, 19 listopada 2015

Wszystkie kolory Jutrzenki

Owszem, mam pomysły na poważniejsze wpisy. Ale nie mam czasu. Nawet, kiedy cały dzień prawie leje - jak wczoraj - i niewiele da się zrobić. I tego "niewiele" na cały dzień starcza. Tedy trochę zdjęć jeno - w oczekiwaniu na Mistrza Jana, z którym dziś powinniśmy robić szalunki pod strop...:14 komentarzy:

 1. Ale mam pytań. Powstrzymam się jednak i zadam tylko jedno.
  To piwnica czy parter? Po głębokim namyśle i przestudiowaniu materiału zdjęciowego, myślę że to jednak piwnica. No to czemu drzwi takie, jak do domu na parterze?
  A jutrzenka prześliczna, jak to ona. Cześć pracy i powodzenia w budowie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drzwi jak drzwi. Taczka z drewnem przejdzie. Sprawdziłem. Jakie inne mają być..?

   Usuń
  2. Tak jest w projekcie, czy sam to wymyśliłeś? Co zrobisz aby przed drzwiami nie gromadziła się woda i nie wlewała do środka?

   Usuń
  3. Dren należałoby oprowadzić dookoła , a następnie wyprowadzić go daleko.

   Usuń
  4. Na głębokości 1,5-2m występują wody gruntowe, nawet jeżeli grunty są wysoko przepuszczalne, to okresowo. Woda będzie lała się ze wszystkich kierunków, a dren w najlepszym razie nic nie da. Oczywiście można to wykonać tak aby się nie lało, wejście do budynku obudowuje się specjalną wanną z betonu i izolacji (pod nią też należy wykonać fundament), eliminuje to wody gruntowe, dopiero później wokół tego jak i całej piwnicy zrobić dren na poziomie ławy fundamentowej w tzw. obsypce filtrującej., a wodę opadową odprowadza się do zbiornika, który należy opróżniać jeżeli nie ma kanalizacji.   |--------------------|
   | BUDYNEK |-------|
   | drzwi | obudowane wejście
   | |-------|
   |--------------------|

   W dużym uproszczeniu, bo jeszcze trzeba wykonać schody, które też trzeba zabezpieczyć.
   Ogólnie to najlepiej nie robić wejścia do piwnicy z zewnątrz, 10x mnie problemów.

   Usuń
  5. rozjechała mi się grafika, ale można znaleźć wszystkie materiały w sieci.

   Usuń
  6. Nie ma to jak nic nie wiedzieć, ale poteoretyzować...

   No dobra, obiecuję: więcej ŻADNYCH zdjęć z budowy nie będzie!

   Usuń
  7. Profesjonalistą od budownictwa nie jestem, ale wybudowałem 5 domów.
   Życzę Ci szczęścia, z takim podejściem będziesz go potrzebował kilka ton.

   Usuń
 2. Mnie po prostu interesuje, dlaczego.
  Teraz rozumiem - taczka z drewnem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jednak się nie powstrzymam, bo nie mogę. Wstawienia okna w ścianę piwnicy na tym etapie budowy świadczy o zaniku mózgu u kierownika firmy wykonawczej.
  Pozdrawiam, więcej nie będę nic pisał! Życzę jeszcze raz szczęścia, bo na rozsądek nie liczę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma to jak nic nie wiedzieć, ale poteoretyzować...

   Nie będę pisał, że to "polskie", bo to tak naprawę ogólnoludzkie. Jak ktoś mądry kiedyś zauważył, "mało kto jest zadowolony w pełni ze swojej urody czy bogactwa, ale nie ma nikogo, kto byłby niezadowolony ze swojego rozumu". Każdy z nas uważa, że to on właśnie jest najmądrzejszy na całym świecie i nikt mu nie będzie w kaszę dmuchał! Co oczywiście mnie, autora tego bloga, jak najbardziej również dotyczy.

   Tak się jednak składa, że akurat nad niczym innym niż nad poziomem wód gruntowych nie myślałem dłużej w tej sprawie. I mam zgoła przeciwne wnioski - oparte na znajomości lokalnej topografii chociażby, której Szanowny Komentator nie posiada w najmniejszym zgoła stopniu...

   I jakiej znowu "firmy wykonawczej"..? Ludzie! Czy ja Wam wyglądam na młodego Kulczyka..? "Firma wykonawcza"..? Dobre sobie..!

   Ogólnie: NIE CHCE MI SIĘ dyskutować i spierać. Na żaden temat. Od dawna. Im starszy jestem, tym bardziej mi się nie chce. Temat zamknięty. Raz na zawsze...

   Usuń
 4. Mnie się podoba, ale ja się nie znam. Nie wiem, jak głęboko masz tę piwnicę, ani do jakiego poziomu u Ciebie podchodzą wody gruntowe, ale podejrzewam, że jakieś doświadczenie w tym temacie masz. Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie się nie wydaje,żeby ta część budynku była poniżej gruntu,wszystko na zdjęciu wskazuje,że to jest podpiwniczenie użytkowe i gdzie by tam miała woda wejść.A te góry ziemi wokół to urobek z wykopu fundamentów.Przecież to widać i nawet taka niegramotna w budowlanne baba jak ja to zauważyła.Ja również życzę powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. hehe, ja JESTEM profesjonalistą i mnie sie podoba :) jak sprawa przemyślana to nie ma "nie da się" :) niech się mury pną do góry a PINB trzymał się z daleka :) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...