poniedziałek, 22 czerwca 2015

Spieprzaj dziadu

głośno, wyraźnie i bez niedomówień powiedzieli mi dzisiaj moi podopieczni:Gdy tylko spróbowałem zabrać choć jedno z nich na lonżownik (w sumie Mirasgul sam tam wlazł jako pierwszy i nawet zrobiliśmy ze dwa kółka kłusikiem, ale że nie o niego mi dzisiaj chodziło, to zaraz wyprosiłem i próbowałem zaprosić jego żony...).

Za pierwszym razem Melesugun staranowała wejście, nawet nie siląc się na próby jego skakania. Zrobiłem nowe:


Gdy próbowałem ją zaprowadzić tam po raz drugi, najpierw Mirasgul zerwał przęsło ogrodzenia, bo nie trafił w szeroko otwartą bramę między Padokiem Zimowym a Małym Padoczkiem. Jak to facet. Wiadomo - taki nigdy nie pyta o drogę, więc zawsze błądzi...

Naprawiłem:


Ale gdy Małe Złe zabrało się za demontaż zewnętrznego ogrodzenia Małego Padoczku, a reszta stada korzystając z faktu, że odwróciło to moją uwagę, najbezczelniej dała dyla w podskokach i hołubcach - odpuściłem.

Na razie tak się nie da. Trzeba by chyba zacząć od lonżowania na lonży (wiem, to nie najlepsze dla kręgosłupa - ale co zrobić..?) i bodaj czy nie wewnątrz ogrodzenia, przy stadzie. Ostatecznie - źrebiąt nie ma, nic się w lonżę nie zaplącze. A potem się wyjdzie na zewnątrz i zrobi to samo. A dopiero potem będzie można zaryzykować przyprowadzenie którejś na lonżownik - gdzie wszystkie ogrodzenia po kolei delikatne i, jak widać, na rapt nieodporne.

Wróciłem do domu spocony jak szczur i na miękkich nogach. Nie na tyle jednak, by nie zabrać aparatu i powyższych zdjęć nie zrobić. Co tylko tym bardziej dowodzi, że w gruncie rzeczy już mi się poprawia. Trzeba tylko czasu i systematycznych ćwiczeń.

Końputer mi świruje - coś jest nie tak z transferem danych. Ale nie mam pojęcia co konkretnie. Tyle, że na ten przykład każde zdjęcie musiałem oddzielnie ładować, specjalnie w tym celu otwierając posta w funkcji edycji, bo jak próbowałem jedno po drugim - nie pokazywały się. Mimo że wyzerowałem Safari.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...