piątek, 26 grudnia 2014

Spadło...

w nocy białe gówno:


Technicznie rzecz biorąc to nie jest żaden "pierwszy śnieg" tej zimy, bo już coś tam padało i wcześniej. Tyle, że wtedy był to drobny pył, który długo się nie utrzymał i o którym dawno zapomnieliśmy. Ten, nawet jeśli nie utrzyma się wiele dłużej, to przynajmniej zapadnie w pamięć. Ciężkie, mokre, wielkie płaty, oblepiając wszystko na co spadły, stworzyły jedną w swoim rodzaju minimalistyczną kolorystycznie dekorację:

Zdjęcia byłyby lepsze, gdyby było słońce. Tymczasem to niemożliwe, bo wciąż pada, co nawet widać na kolejnym:


Kobyły oczywiście przyszły się połasić jak tylko zobaczyły, że idę na pastwisko:Jedna Szefowa zachowała przyzwoitość i udawała, że coś skubie spod śniegu:


Wydawałoby się, że jedyne co nam w tych okolicznościach przyrody pozostaje to palić w Herculesie i leżeć brzuchami do góry z książką, netem lub telewizorem:


Ale nie ma tak lekko, Drogie Mieszczuchy, o nie! Gówno spod wiaty samo się nie wywiezie - a odpuszczenie sobie jednego dnia sprawia, że następnego zadanie to, z przyjemnego ćwiczenia w swoistej medytacji staje się katorgą. Poza tym, umówiłem się z Radkiem, druhem moim serdecznym, że wpadnę dziś do niego po słomę. Tym bardziej zatem, sprzątnąć trzeba porządnie, żeby potem nareszcie w pełni po zimowemu pod wiatą pościelić.

Ale nie ukrywam. Głównie to będziemy dziś leżeć brzuchami do góry. Jak na Dzień Święty przystało...

Czego i Państwu życzę!

Jutro przywozimy z powrotem z miejsca czasowego wygnania Najmniejsze Złe. Najmniejsze Złe, przedarłszy się drugiego dnia swego pobytu do kolegów płci przeciwnej zdołało w miejscu czasowego wygnania narobić niezłego rabanu i okuleć. Ale, podobno, już wszystko z nią w porządku i możemy ją zabierać z powrotem do domu.

2 komentarze:

 1. ''Spadlo biale gowno'' - hahaha :-) :-) :-)
  Coo? Paszy sie nie ma na zime dla konikow stad ten wkurw?.. :-) :-)
  W te pedy do Radka po siano i slome zanim jacys powaleni pseudo obroncy zwierzat napuszcza na wacpana weterynarie powiatowa i TOZ!!! :-) :-) :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oceniasz innych po sobie, a to błąd, bo niektórzy nie mają tak trudnego charaketru jak Ty (rechoczesz na samą myśl, że ktoś może mieć jakieś problemy), a do tego dysponują zdecydowanie większym rozumem.

   Autor ma siano dla koni pod wiatą, o czym napisał.

   P.S. Pozdrowienia dla nażeczonego w kryminale, oby dobrze bawił się z kolegami pod celą.
   "hahaha :-) :-) :-) "

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...