niedziela, 26 sierpnia 2012

Tyle nam się chce...

Pada, a momentami nawet leje. Dach szklarni, mimo że go wczoraj uszczelniłem, nadal przecieka, mocząc suszące się tam zioła (inna sprawa, że doświadczenie poprzedniej ulewy dowiodło, że jakoś to nie szkodzi - zioła i wyschły i sfermentowały jak należy i już je nawet pociąłem w piątek - 2/3 5-litrowego słoja na razie wyszło, druga, większa partia czeka na pocięcie dzisiaj...). Przeforsowani jesteśmy, obolali (Lepsza Połowa nie może się schylać, od trzech tygodni prawie bez przerwy stojąc przy kuchni - a ja nie mogę się wyprostować, od trzech tygodni rżnąc i rąbiąc na przemian... albo na odwrót, już nie pamiętam, a nie mam sił spróbować!).

Pada, a momentami nawet leje. To i Krystynę wypadało wpuścić do domu. Zwłaszcza, że przyniosła na wkupne mysz. Po dłuższych ceremoniach, koćkodany ułożyły się kompaktowo:

Pada, a momentami nawet leje. Konie z zadowoleniem moczą grzbiety, zupełnie się tym nie przejmując. A nam się chce tyle, co i koćkodanom...

5 komentarzy:

 1. Tak właśnie myślałam, że zarobieni jesteście :) Nadmiar pracy jeszcze nikomu nie zaszkodził ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj ja bym się nie zgodził

   przepracowac sie to także niezdrowo

   w niektórych krajach zdarza się nawet 'karoshi', czyli śmierć z przepracowania

   Usuń
 2. Pięknie się kociska ułożyły tak razem :)
  U nas też popaduje, leje. Kot co chwila jednak wyskakuje, po czym wraca obrażony, że pada.
  Wycieram, robi toaletę, po czym znów próba wyjrzenia na świat. I znów wraca do domciu.
  A rano jakby nie musiał, to by nie wstawał, pomijając pobudkę o 5.30 i wyjście na krótkie siusiu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ojj znam to uczucie jak człowiek dowiaduje się że ma mięśnie w miejscu gdzie by się tego nie spodziewał ehhehe i nie raz wsyztsko boli i już chęci brak na dalsza pracę ... ale my ludzie prac wiejskich mamy twarde charaktery i nie ważne że boli nie ważne że się nie chce i uciekło by się gdzieś daleko zawsze zrobimy co do nas należy :) Gorąca kąpiel i do pracy :) Trzymaj się i nie daj się bólom :) Pozdrów żonę bo ja też konam już od tych kuchennych słojów :)

  OdpowiedzUsuń
 4. to się fachowo nazywa nasada kominowa, jest wybór , dobierz sobie. najważniejsza ta iglica! blacha nieważna.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...