niedziela, 28 sierpnia 2011

Stąd do ujścia Radomki i nieudana sesja

Zbyszek przysłał mi zdjęcia które zrobił dziś w najdalszym punkcie swojego rajdu - u ujścia Radomki do Wisły. Proszę bardzo - tak się w Boskiej Woli jeździ:

Niestety, dzisiaj bez gospodarza (czyli beze mnie) - nie wyrobiwszy się w ciągu tygodnia, spędziłem dziś dzień przed końputerem, tłumacząc.

W przerwie wsiedliśmy na chwilkę z Lepszą Połową na tekinki. A poza tym, wpadłem na pomysł, żeby może Państwu opisać w jaki sposób nasze czterokopytne dbają o utrzymanie właściwego stanu naszego sztucznego lasostepu, skutecznie eliminujący młode drzewka i krzaki, które mogłyby kiedyś zamienić go w las.

Wpadłem na ten pomysł obserwując jak Iwar radzi sobie z kilkoma młodymi brzózkami. Niestety - nie udało mi się zrobić zdjęć, bo kiedy wróciłem z aparatem jedynym, którego jeszcze interesowały brzózki (używane przez czterokopytne głównie w celu usuwania z ciała nadmiaru owadów - tudzież: podrapania się, gdy swędzi...), był nasz emeryt Gluś:
Jednak jego zainteresowanie nie było ani w ćwierci tak widowiskowe, jak wcześniejsze działania tego samego rodzaju innych koni!
Mogę zatem jedynie pokazać efekt tych działań - tu, jeszcze widać, że coś tam sobie odrastało:
A tu już efekt ostateczny - czyli brzózki "podkasane" i zero poszycia:
Zapewne do końca sezonu owo "podkasanie" jeszcze się trochę powiększy - i bardzo dobrze: brzózki urosną w górę!

Jedna nam co prawda choruje. Skorzystałem z niej więc, przywieszając lizawkę - jej to już chyba nie zaszkodzi:
Stada miałem nie fotografować, w końcu mieliśmy już prawie dwa tygodnie temu profesjonalną sesję - nieprawdaż? Że jednak żadnych efektów tej sesji na razie nie dostałem, to pocykałem trochę fotek - czekając, aż może ktoś zechce zapozować z brzózkami - a że nikt nie chciał..?
Melon
Główny bohater dzisiejszego dnia, Frontier "70 km w 6 godzin" - z przyjaciółkami
I przyjaciółki z bliska
Iwar z bliska
I w całej okazałości
Na koniec: Dalia z przyjaciółmi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...