sobota, 30 lipca 2011

Melon Złowrogi

Drodzy moi Czytelnicy i Wy, Wierni Pensjonariusze: nastała Era Krwi i Kwiku, Kopyta i Kurzu, Zęba i Szramy. Oto mija bowiem 20 godzin odkąd do naszego miłującego pokój stada dołączyła czwórka przybyszów. Stan zastany na padoku przed śniadaniem i utrzymujący się aż do tej pory wygląda tak, że przybysze, podzieleni na dwie grupy i rozdzieleni płotem, zostali zagnani w kąt i tam pokornie i bez protestu czekają co będzie dalej:
Teren wokół wiaty, gdzie nasze miłujące pokój stado pruje siano i byczy się, patroluje zaś Melon Złowrogi, Okrutny i Krwawy Hegemon, Chan i Władca, Bez Którego Woli Nawet Ptaki Nie Ośmielają Się Latać:
Filuterne panienki zerkają co jakiś czas zza węgła w stronę postawnych i przystojnych przybyszów:
 Jednak Melon Złowrogi, etc., etc. - nie dopuszcza do żadnej z przybyszami poufałości:
Melon Złowrogi, etc., etc. dokonał tego aktu terroru szarżując na przybyszów iście tatarską metodą: startował z miejsca i w pełnym galopie gryząc i rozganiając obcych zataczał koło, tym samym tempem wracając do miłującego pokój stada. Nowo przybyła ciężka jazda западного строя na razie nie ma najmniejszego pomysłu, jak sobie z tym utrapieniem poradzić (choć Iwar Dzielny próbował się czasem odgryzać - nie nadążał jednak za tempem narzuconym przez zwinniejszego przeciwnika!) - pozostaje więc tylko pokornie spuścić głowy i tkwić biernie w swoim kącie czekając, aż miłujące pokój stado pójdzie sobie wreszcie na trawę..:
Szarży Melona Złowrogiego, etc., etc., nie udało mi się uchwycić aparatem - po prostu nie musi tego robić zbyt często, jako że przybysze są już dostatecznie sterroryzowani. Ostatni raz zaszarżował gdy zbierałem naczynia po śniadaniu - ale wtedy, jak łatwo się domyślić, nie miałem możliwości pstrykania zdjęć.

Może jeszcze Lepszej Połowie w ciągu dnia uda się ów fenomen uwiecznić. Nim się skończy. Bo skończyć się - oby nie nazbyt boleśnie dla samego Melona Złowrogiego, etc., etc. - wcześniej czy później musi...

Lepszą Połowę najbardziej zastanawia postawa naszej alfy, Dalii wlkp: nawet nie spojrzała do tej pory na nowe konie, w ogóle jej ten temat nie obchodzi!

Najwyraźniej uważa, że panowie muszą pewne sprawy rozstrzygnąć w męskim gronie...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...