niedziela, 6 lutego 2011

I love the smell of napalm in the morning...

Dzień zaczął się leniwie. Wylewając wodę z hydroforni i rozpalając w kozie mokrym drewnem, próbowałem się równocześnie połączyć z internetem. Za pośrednictwem naszego wspaniałego Blueconnecta (na moim ulubionym forum skrót "Era BC" ktoś niedawno rozszyfrował jako "Before Civilization"...). Udało się już po ok. 3 godzinach. Mawiamy w takich chwilach, że pan Henio z masztu telekomunikacyjnego w Warce nas nie lubi... Nic dziwnego, że po takim wstępie nic szczególne nie chciało mi się robić. Zamiar wysprzątania pod wiatą powziałem byłem więc dopiero ok. 10.30.

Jak to zwykle bywa, w praniu wyszło inaczej. Nim zacząłem sprzątać, musiałem powyciągać konie z błota w Lasku Centralnym dokąd spierniczyły. Skoro już je wyciągnąłem, to im ten fragment Lasku tak, jak rok temu - z okazji nadchodzącej (oby!) wiosny - ogrodziłem. Przy okazji musiałem też oczywiście poprawić sąsiednie ogrodzenia.

A jak już tak stałem i nic nie robiłem - to wymieniłem też plandekę oddzielającą magazynową część wiaty od mieszkalnej. Ostatnia wichura poważnie ją sfatygowała. Wymieniłem na tę sztukę, której używaliśmy dotąd do zabezpieczenia podręcznego worka z owsem za chatką. Mniejszą. A wystarczyło tą starą odwrócić mniej zniszczonym bokiem do przodu... Ech!

Konie w Lasku potaplały się w błocie - jakby im go brakowało na zimowym padoku - a mamy tu prawdziwą deltę Mekongu! Poskubały zeszłorocznej trawy i gałązek. Zdemolowały w dwóch miejscach te ogrodzenia, które tak pracowicie poprawiałem. W nagrodę dostały na obiad letnią porcję owsa (skoro były na trawie..?) - i z półgodzinnym opóźnieniem, bo tyle mi zeszło, nim im wreszcie mieszkanie wyczyściłem.

W tym czasie Krystyna ganiała się po Lasku z Kurczakiem. Na zmianę - to ona go podchodziła a on uciekał, albo on ją odganiał, a ona nawiewała. Nader oryginalne.

Taki dzień, że można powiedzieć tylko jedno, jak to w delcie Mekongu: I love the smell of napalm in the morning...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...