wtorek, 21 grudnia 2010

Nie sraczka


Jak to mówią: „jak nie sraczka, to przemarsz wojsk“. Wieczorem Lepsza Połowa na ochotnika poszła poić konie. Ledwo zamknąłem za nią drzwi chatki już wraca: choć, korki wysadza.

Wydłubałem kabelek grzewczy owinięty wokół kranu – faktycznie: spalił się. To by było na tyle jak chodzi o 24 miesiące gwarancji… Po prawdzie, to jest po części i moja wina. Rozmrażanie kranu nie jest podstawowym zadaniem kabelka grzewczego do terrarium. Jest na to przede wszystkim za długi. A owinięty wielokrotnie wokół rury ma prawo się przegrzewać.

Założyłem rezerwowy. Słabszy. Wieczorem kran puścił i tak, starczyło przy nim trochę pomanipulować i otworzyć – woda wymyła lód. Ale teraz, godzinę po włączeniu tego zamiennika, nawet się zawór jeszcze nie rusza.

Trzeba kupić nowy. A tu sprzedawca od któregośmy to rok temu kupowali – zniknął z Allegro. Licząc z wczorajszym wieczorem siedzę drugi dzień i próbuję znaleźć coś w zamian. Tj., tak naprawdę: przypomnieć sobie, ileż to Wat miał był ten spalony..? Jego dokumentację użyliśmy na rozpałkę jeszcze poprzedniej zimy… W naturze występują tylko w dwóch wersjach: 10 W/mb lub 15 W/mb. To by była istotna wskazówka mówiąca o tym, że nasz bohater pewnie do drugiej grupy należał. Ale miał góra 2 m, a grzał jak Diabli – ręce parzyło. Byłżeby do tego zdolny kabelek ledwo 30-Watowy..?

4 komentarze:

 1. czytam i nie wiem : szkoła przetrwania ?czy poradnik partyzanta?;)

  OdpowiedzUsuń
 2. może taki sie nada.../http://allegro.pl/przewod-grzejny-samoregulujacy-20w-m-kabel-grzejny-i1378882426.html

  OdpowiedzUsuń
 3. kolego brutalna siła i nic więcej, daj na ten kran i wannę konkretny wodoodporny przewód grzejny z systemu ogrzewania podłogowego/odmrażania rynien/podjazdu do garaży, itp. i nie ma siły aby nie odmarzło, lub się zepsuło

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy1: po prostu pamiętnik. Nikt nie musi się tu niczego uczyć ani na niczym wzorować...

  Anonimowi2 i 3: już załatwiłem sprawę. Ale będę to w przyszłości jeszcze ulepszał.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...