piątek, 26 marca 2010

Lasek Centralny: przedwiośnie

x
Wiosna, proszę Państwa, pełną gębą:
Jakoś tak wielkanocnie się robi, prawda..?


Między tymi dwiema brzózkami w środku ujęcia, pochowaliśmy Murkisa. Widać zresztą piasek. Myślimy, czy mu czegoś na grobie nie posadzić. Może derenia..?

Lasek Centralny podzielony jest przesieką, prowadzącą do przyszłego miejsca budowy naszej stajni na dwa zagajniki: Północny i Południowy. Południowy jest o wiele mniejszy i prawie mieści się na jednym ujęciu.

W miejscu tego, mam nadzieję chwilowego oczka wodnego (nie jestem entuzjastą stojącej słodkiej wody! Co jest konsekwencją mojego braku entuzjazmu wobec komarów...), latem rosły podgrzybki z rodzaju, który miejscowi nazywają "czerwonakiem", bardzo smaczne. Od czasu do czasu można też było znaleźć prawdziwka.
A to jest negatyw mojego widoku z okna. W tej chwili jest ciemno, zaraz pójdę nalać wody i dać ostatniego przed nocą siana koniom, ale kiedy jest widno, widzę nad końputerem właśnie ten kawałek Zagajnika Północnego, tuż przy przesiece. Po prawej rozciągają się ulubione latem jeżyny naszego Koćka. Jeszcze trochę, a będzie mogła w ich gąszczu na całe dnie przepadać.
Bazie, zdaniem Lepszej Połowy bardziej nawet romantyczne, można podziwiać także w pozostałościach po naszych dołach. Aktualnie zalanych pośniegową wodą. Również w tym przypadku, mam nadzieję, że nie na długo - normalnie, doły te były całkiem suche!

Widok resztek po dołach, w tej chwili prawie bezpośrednio graniczących z piaszczystym padokiem bardziej ogólny.
Oraz od strony drogi.

I widok na naszą, jak to się tutaj mówi, tymczasową "placówk" z miejsca, gdzie wjazd do nas łączy się z drogą. Na dalszym planie widoczny cały Zagajnik Północny Lasku Centralnego.
Tutaj, pod brzózką przyległą do hydroforni latem regularnie rosły pradziwki. Tylko nigdy nie upilnowaliśmy i zawsze były już robaczywe...

3 komentarze:

 1. Ciekawe czy czerwonaki to to samo, co na wschodzie czerwonogłowce, albo krasnogłowce, vel kraśniaczki? Pewnie tak. ;-) Pozdrawiam, Ewa S.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdjęcie tych naszych, z zeszłego roku: http://th.interia.pl/40,gc0c48d131306850/3_i959316.jpg

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, zgadza się, czerwonaki=kraśniaki. ;-)))
  Ewa S.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...